Із 1 січня змінилися штрафи за порушення вимог трансфертного ціноутворення
Законотворець уніс зміни до Податкового кодексу (ПК) і деяких законів України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях (Закон України від 04.12.2024 № 4112-ІХ).
Так, із 1 січня 2025 року збільшили розмір штрафу за неподання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. Він становить 100 розмірів (було 50) прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (абз. 7 п. 120.3 ПК).
Змінили підхід до визначення розміру штрафу за несвоєчасне декларування контрольованих операцій у Звіті про контрольовані операції в разі подання уточнюючого звіту — один розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день несвоєчасного декларування, але не більше ніж сума, що дорівнює меншому з двох значень:
- 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня податкового (звітного) року;
або
- 0,5% суми контрольованих операцій, не задекларованих у поданому Звіті про контрольовані операції (абз. 8 п. 120.6 ПК).
Зменшили розмір штрафу за несвоєчасне подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній — один розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день несвоєчасного подання повідомлення, але не більше ніж 50 розмірів (було 100) прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня податкового (звітного) року (абз. 8 п. 120.6 ПК).
Окрім того, Законом України від 04.12.2024 № 4113-ІХ внесли зміни до Податкового кодексу та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. А саме: змінили підхід до застосування санкцій за порушення, пов’язані з поданням Звіту про контрольовані іноземні компанії, вчинені в період із 1 січня 2022 року по останній календарний день (включно) календарного місяця, в якому воєнний стан в Україні припинять або скасують.
Якщо контролююча особа протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану виконуватиме обов’язки, передбачені в статті 39-2 ПК, штрафних санкцій за порушення, передбачені в абзацах першому — восьмому пункту 120.7 ПК, не застосовуватимуть (абз. 1—4 п. 72 підрозд. 10 розд. XX ПК).
