У 2025 році звітуйте до ДПІ за новими кодами
Перевірте, чи змінилася ДПІ, в якій обслуговуєтеся, або її код. Врахуйте зміни, коли реєструватимете податкові накладні та подаватимете звітність, щоб не наразитися на неприємності. Адже з 1 січня 2025 року змінилася структура ДПС в областях та м. Києві
Податківці повідомили, що з 01.01.2025 змінилася структура ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України. Кількість ДПІ зменшилася, платників податків, які перебували на обліку в реорганізованих інспекціях, автоматично перевели на обслуговування до інших*.
Для платників податків це означає, що з 1 січня 2025 року під час реєстрації податкових накладних (ПН), подання звітності й інших електронних документів слід зазначати нові коди ДПІ, в яких вони обслуговуються. Декому з платників доведеться звітувати до іншої ДПІ. Подробиці далі.
Кого стосується
Перевіряйте код ДПІ,
що випадає у відповідному рядку, коли створюєте звітність
Зміна організаційної структури ДПС вплинула на всіх платників податків незалежно від форми власності, організаційної форми тощо.
Виняток — платники, що обслуговувалися в ДПІ, яку укрупнили за рахунок реорганізованих і до того, як змінилася структура ДПС. Наприклад, платники, які перебувають на обліку в Дністровській ДПІ (код 2405), до якої приєднали ДПІ:
- Сокирянську (код 2409);
- Хотинську (код 2411);
- Новодністровську (код 2450).
Тож перевірте, чи не змінилася ДПІ, в якій перебуваєте на обліку, або її код, щоб визначити, куди починаючи з 01.01.2025 подаватимете на реєстрацію ПН і звітуватимете за основним та не основним місцем обліку — навіть якщо це звітність за 2024 рік.
Якщо неправильно зазначите ДПІ, податківці не приймуть документів. Відмову отримаєте з формулюванням «Документ не може бути прийнятий — платник податку не перебуває на обліку в ДПІ». Адже найменування органу контролю, до якого подаєте звітність, — один з обов’язкових реквізитів податкової декларації (п. 48.3 Податкового кодексу України; ПК). Тобто звітність буде заповнена з порушенням, і податківці матимуть підстави її не визнати, навіть якщо надішлете її поштою (п. 48.7 ПК).
Де дізнатися інформацію про новий код
Податківці автоматично внесли до облікових даних платників податків дані щодо ДПІ, в яких вони обслуговуватимуться з 01.01.2025.
Щоб перевірити, в якій ДПІ перебуваєте на обліку, зайдіть в е-кабінет платника податку. Податківці зазначили, що там є інформація про найменування і код ДПІ як за основним, так і не основним місцем обліку:
- «Дані про взяття на облік платників податку» у відкритій частині;
- «Реєстраційні дані» в меню «Облікові дані платника» в приватній частині.

Актуальний перелік кодів ДПІ за адміністративними районами кожної області та ДПІ в м. Києві наводимо в Таблиці. Наразі найменування ДПІ та адміністративного району за КАТОТТГ, де перебуває на обліку платник податку, мають збігатися (за винятком м. Києва).

Як змінити налаштування в е-кабінеті
Якщо змінилася ДПІ чи її код, змініть налаштування в е-кабінеті, аби за замовчуванням надсилати звітність до потрібної ДПІ. Для цього в налаштуваннях е-кабінету в розділі «КОД ДПІ» оберіть новий код органу контролю та збережіть зміни. Тоді під час формування звітності підтягуватимуться актуальний код і найменування ДПІ. Якщо цього не зробите, звітність автоматично прямуватиме до ДПІ за старим кодом.
Якщо користуєтеся іншими сервісами для подання податкової звітності, також змініть налаштування у своїй картці.
Якщо ДПІ змінилася, ПН, складені минулого року, доведеться сформувати заново, обравши при цьому актуальний код ДПІ. Інакше зареєструвати їх не вдасться, оскільки під час їх створення в найменуванні XML-файлу закладений код старої ДПІ.
Зважте на ці зміни в роботі, щоб вчасно реєструвати ПН та звітувати до податкової.
