Як діяти у ситуації невизначеності
За місяць ви маєте здати річну фінансову звітність, а точніше Держстату — до 28 лютого, ДФС — до 1 березня. Це масштабна робота з елементами невизначеності, тож мобілізуйте сили, аби впоратися із нею вчасно. Якщо скористаєтеся нашими порадами, спростите собі життя.
Насамперед підготуйте баланс, а вже на його основі — решту документів. На яку дату складати баланс, звідки брати потрібну інформацію та що записати у кожному рядку форми — покажемо у таблиці. А зручні схеми й покрокові інструкції допоможуть розібратися із рештою звітів. Склад документації залежить від форми підприємства. Одні подають повний комплект звітності, інші — скорочений. Кому який — підкажемо.
Аби звітність була досконалою, не забудьте проаналізувати результати річної інвентаризації та виправити помилки минулих періодів. Принагідно підкоригуйте облікову політику з огляду на зміни у податковому законодавстві. Це також допоможе правильно визначити фінрезультат.
Великі та середні підприємства цього року вперше подаватимуть ще й звіт про управління. Його форми немає і не буде, а здати документ треба разом із річною фінзвітністю. Відзвітувати у цій ситуації допоможе наш експерт.
Готуючись до звітної кампанії, не забудьте й про поточні справи. Наприклад, якщо ваш контрагент — неприбуткова організація, будьте пильні з коригуванням фінрезультату. Читайте у статті, як уникнути податкових ризиків від операцій з неприбутківцями та скористатися пільгами.
Бухгалтер часто опиняється між суперечливими вимогами законодавства та керівництва. У ситуації невизначеності пам’ятайте про власну відповідальність і дійте так, як краще для підприємства. Зосередьтеся на стратегічних питаннях, швидко опановуйте нові норми й дотримуйте встановлених строків. Вийти на правильний шлях допоможуть досвід, компетентність і... ваш «Головбух».
0 44 586 43 46
Код лютого: 3179,
діє до 28.02.2019
Завжди з вами!
З повагою
Ірина ЧИГИР,
головний редактор

РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
ДОБРОДІЙ Т. В. — головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики | ХОЦЯНІВСЬКА Н. В. — директор Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіонбуду |
ЧМЕРУК М. О. — директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС |
ЕКСПЕРТНА РАДА
КРИЧУН П. М. — президент Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, канд. економ. наук (PhD), MBA, CFO групи компаній | РОГОЗНИЙ С. А. — сертифікований аудитор, юрист |
ЄФІМОВ О. М. — адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, канд. юрид. наук | ЧУМАК О. В. — декан факультету обліку та організації управління персоналом Харківського інституту фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, канд. екон. наук |
КОСОВЕЦЬ Л. В. — директор Методологічного центру Інституту професійних фінансових менеджерів — Україна, сертифікований спеціаліст IFRS IPFM, CAP, CIPA |
Київ
«МЦФЕР-Україна»
2019
