Місячна зарплатна звітність із січня 2025-го: на які зміни очікуємо
У лютому роботодавці мають дві граничні дати, щоб відзвітувати з ЄСВ, ПДФО та військового збору: 10 лютого — за IV квартал 2024 року, 20 лютого — за січень 2025-го. Тобто переходимо на місячну форму Податкового розрахунку. Її проєкт вже оприлюднили. Що змінять — в коментарі експерта
Податковий розрахунок із сумами ЄСВ, ПДФО та військового збору із січня 2025 року замість квартального стає місячним.
За новою місячною формою Податкового розрахунку вперше звітуйте за січень 2025-го. Строк подання — до 20.02.2025.
Водночас до 10.02.2025 треба встигнути подати Податковий розрахунок за IV квартал 2024-го за попередньою формою.
31.12.2024 Мінфін оприлюднив проєкт1 нової редакції Порядку № 4 та форми Податкового розрахунку.
Одразу заспокоїмо — зміни переважно косметичні, щоб перевести звітний період із квартального на місячний. Вони відіб’ються на шапках табличної форми Податкового розрахунку та його додатків. Пройдемося ними детальніше.
СТАТТЯ ДО ТЕМИ:
Заголовна і таблична частини Податкового розрахунку
Тут передбачено декілька змін.
У заголовній частині прибирають рядок 014 «Довідковий». Тобто цей тип Податкового розрахунку скасовують. Місячний звітний період не потребує подавати проміжну звітність, коли призначатимуть пенсійні або страхові виплати. Дані до реєстру застрахованих осіб потраплятимуть щомісяця.
Місячний Податковий розрахунок матиме три типи: «Звітний», «Звітний новий», «Уточнюючий».
Аналогічні зміни будуть у Додатках Д1, Д5 і Д6.
Прибирають рядки, в яких зазначали звітний квартал. Тепер треба зазначати звітний (податковий) період (календарний рік) і місяць (цифрове значення від 1 до 12), за який подаєте Податковий розрахунок.
Як і раніше, обов’язково наводьте номер Податкового розрахунку (в хронологічному порядку незалежно від типу). Нумеруйте в межах одного звітного місяця: «Звітний» матиме номер 1, «Звітний новий» — 2 і т. д.
Зміниться нумерація рядків, у яких зазначаєте чисельність працівників:
- 101 — без змін;
- 101.1 — замість 102;
- 101.2 — замість 103;
- 102 — замість 104;
- 103 — замість 105 і т. д.
У табличній частині буде одна колонка за звітний місяць із сумами (грн, коп) замість трьох за місяцями звітного кварталу.
У табличній частині також прибирають рядки, в яких підсумовували загальну суму ЄСВ, що підлягає сплаті за звітний квартал. У них немає потреби, коли звітний період — місяць.
Додаток Д1
У Додатку Д1 у рядку 02 зазначайте місяць, за який звітуєте. Не буде позначок про квартал, номер місяця в кварталі та номер додатка в Розрахунку.
Не потрібний також Додаток Д1 із типом «Довідковий», тож рядок 035 вилучають.
Таблична частина Додатка Д1 не зміниться.
Резиденти Дія Сіті у графі 08 зможуть зазначати нові коди категорії застрахованих осіб, коли відображатимуть винагороду за гіг-контрактом:
- 82 — гіг-спеціалісти, які мають інвалідність;
- 83 — решта гіг-спеціалістів.
Додаток 4ДФ
У Додатку 4ДФ зміни косметичні — залишають рядки для номера звітного місяця і номера Податкового розрахунку. Таблична частина — без коригувань. Правила її заповнення теж не змінюють.
Додатки Д5 і Д6
У Додатках Д5 і Д6 прибирають клітинки для позначок про тип «Довідковий». Також не буде рядків, у яких зазначали номер місяця у кварталі та номер додатка в Податковому розрахунку.
Дані про зміни у трудових відносинах щомісяця потраплятимуть до реєстру застрахованих осіб. Таблична частина Додатка Д5 змін не зазнає.
Резиденти Дія Сіті у графі 07 (категорія особи) Додатка Д5 писатимуть «9», коли вноситимуть інформацію про осіб, які є гіг-спеціалістами за гіг-контрактом.
Графи Додатка Д6 та порядок його заповнення не чіпали, тому заповнюйте його у звичному порядку.
Уточнюючий Податковий розрахунок
Коли платник самостійно виявив помилки в раніше поданій податковій декларації, він надсилає уточнюючий розрахунок за формою, чинною на час подання (п. 50.1 Податкового кодексу України). Тож показники за періоди до 2025 року уточнюйте за формою Податкового розрахунку, що діє на день його подання (ЗІР; категорія 103.25).
Тобто якщо на дату, коли подаватимете Податковий розрахунок типу «Уточнюючий», діятиме місячна форма, звітуйте за нею.
У проєкті змін до Порядку № 4 передбачено, що з метою коригування самостійно виявлених помилок за 2021—2024 роки відповідними слід вважати періоди:
- І квартал —
- перший місяць — січень (1);
- другий — лютий (2);
- третій — березень (3);
- ІІ квартал —
- перший місяць — квітень (4);
- другий — травень (5);
- третій — червень (6) і т. д.
Якщо самостійно виявили помилки за періоди до 2021 року, відповідними періодами, що їх коригуєте, будуть:
- для податкових агентів —
- І квартал — березень (3);
- ІІ квартал — червень (6);
- ІІІ квартал — вересень (9);
- IV квартал — грудень (12).
- для платників ЄСВ — відповідний місяць, який коригуєте.
Щоб скоригувати реквізити рядка 032 «Код адміністративно-територіальної одиниці за місцезнаходженням податкового агента або відокремленого підрозділу, якщо Розрахунок подається за відокремлений підрозділ» Додатка 4ДФ, подавайте:
- окремі Податкові розрахунки, якими вилучайте показники Додатка 4ДФ до раніше поданого (прийнятого) Податкового розрахунку;
- Податковий розрахунок із правильними реквізитами рядка 032.
Тобто користуйтеся порядком коригувань, за якого рядки в Додатку 4ДФ включають/вилучають (пп. 1-3 п. 11 розд. V оновленої редакції Порядку № 4).
