Головбух пояснює: з якої дати видавати касовий чек за новою формою

Із 1 січня 2025 року Мінфін оновив вимоги до обов’язкових реквізитів фіскальних касових чеків. Хто має подбати про коректні реквізити? Чим загрожує недотримання правил? Чи відтермінують запровадження нового наказу? Відповіді — у відеороз’ясненні
Мінфін, своїм Наказом № 601, змінив обов’язкові реквізити фіскальних касових чеків. Правки внесли до Положення про форму та зміст розрахункових документів № 13.
У чеку з’явився новий рядок 10. Його мають передбачити магазини безмитної торгівлі під час продажу тютюну або алкоголю. Також маємо новий рядок 19 «Засоби оплати». У ньому слід зазначати, чим розплачується покупець — вид платіжного інструменту, талон або жетон. Крім того, чимало рядків зазнали косметичних, проте важливих змін.
Що ж ми маємо? До 1 січня 2025 року дозволено формувати розрахункові документи за старими правилами. А от що далі?
Мінфін підготував проєкт наказу № 632*, яким до 1 березня продовжує перехідний період для запровадження нових вимог до форми та змісту розрахункових документів.
Тобто до 1 березня відсутність у чеку нових реквізитів не вважатимуть порушенням. Відповідно, не штрафуватимуть за оформлення чеків по-старому.
Хочемо попередити! Не вважайте перехідний період до першого березня строком відтермінування дії правил щодо нових реквізитів. Касовий чек має оновитися з 1 січня 2025 року, проте до 1 березня вас просто не штрафуватимуть, якщо ви цього не зробите. Використайте цей період з користю! Власники звичайних РРО мають звернутися за доопрацюванням до сервісних центрів — вже прогнозуємо черги, тому не відкладайте все на останній день. Користувачам програмних РРО легше — розробники доопрацюють програмне рішення самостійно. І ви матимете оновлений варіант.
