21
Червень 2024року
слово редактора

Бережіть світло та себе

Ми з вами вже звикли працювати в умовах, коли, здавалося б, працювати неможливо. Чергові відключення світла — ще одна перепона, до якої знову доведеться пристосовуватися. Тож блекаути повертаються, а з ними й гуркіт генераторів на вулицях.

Пропонуємо згадати, які найпоширеніші проблеми мають підприємства, що користуються електрогенераторами. Коли потрібна ліцензія на зберігання пального? Чи сплачувати екологічний податок? Де взяти норми, щоб списувати пальне на витрати? Відповіді на ці та інші запитання — вже в номері.

Витрати на перевезення завжди були в податківців на окремому контролі. Попри свою офіційну позицію вони все одно чіпляються до відсутності ТТН ще й у контексті реальності операції. Тож не дивно, що юридичні особи та ФОПи прагнуть підтверджувати перевезення їх товару за допомогою ТТН. Та чи може експрес-накладна від Нової Пошти замінити бажану ТТН — відповідь знайшли у судовій практиці.

Ну і як без мобілізаційних тем... Наші експерти підготували для вас пам’ятку, яка допоможе визначити, в які строки та за якою формою звітувати до ТЦК і державних органів щодо військовозобов’язаних і транспорту. Також знайдете настанови, як скласти Відомість про наявність транспортних засобів і громадян, які на них працюють.

Бережіть світло, бережіть себе та продовжуйте працювати, а «Головбух» допоможемо вам впоратися з проблемними питаннями.

Для передплатників журналу працює цілодобова телефонна Гаряча лінія Головбуха. Актуальний код доступу публікуємо у правилах та надсилаємо електронною поштою. Завжди раді допомогти!


З повагою
Альона Любанова,
шеф-редактор
Експертус Головбух


Михайленко Дмитро, голова Редакційної ради, керуючий партнер юридичної компанії «Crowe LF Ukraine», голова Комітету підприємців з податкових питань при Торгово-промисловій палаті України Добродій Тетяна, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики
Єфімов Олександр, адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, доктор філософії права Кричун Петро, президент Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, канд. екон. наук (PhD), MBA, CFO групи компаній
Мішин Микола, партнер і керівник практики трансфертного ціноутворення в A1 Consulting Рогозний Сергій, сертифікований аудитор, юрист, керівник комітету з фінансів Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України
Чмерук Микола, начальник Офісу великих платників податків ДПС



ГОЛОВБУХ

0 44 586 56 06

0 800 21 12 20

shop.expertus.media

buhplatforma.com.ua

Головний редактор, відповідальний за випуск

Ольга Решетова

[email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.

Передрук матеріалів журналу «Головбух», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця. 

Журнал розповсюджується лише  за передплатою, яку можна оформити  в редакції

© Цифрове видавництво Експертус, 2024

Київ
2024

№ 21, 2024
Гаряча лінія Головбуха: правила і КОД червня