6
Лютий 2024року
слово редактора

Роз’яснення, що заощадять ваш час і нерви


Держоргани один за одним видають роз’яснення, як розраховувати середню зарплату, щоб виплатити компенсацію за невикористану відпустку. Ось і Мінекономіки пояснило, що бухгалтер має обчислити середню двічі, якщо у працівника залишилися дні, набуті в попередні роки. Посадовці навели приклад, однак не врахували всіх нюансів. Тому експерти «Головбуха» підготували для вас детальний коментар і три приклади. Врахували все: періоди без заробітку, підвищення окладів, високосний рік та звільнення після декрету залежно від наявності відпускного стажу.

Також Мінекономіки продовжує оновлювати Класифікатор професій. Останні зміни набрали чинності 16 січня і здебільшого стосуються ІТ-про­фесій. У свіжому номері читайте, коли виправляти штатний розпис і за яких умов подавати Додаток Д5 до Податкового розрахунку. Якщо виявите, що вам це потрібно зробити, скористайтеся зразком заповнення зі статті.

Та найбільший шмат роботи в лютому, звісно, пов’язаний із фінансовою звітністю. 25 січня ми проводили вебінар, на якому Олена Озерова розповідала про нюанси воєнного стану, про особливості для новостворених підприємств і колишніх спецспрощенців. Допомагала визначити категорію підприємства і пов’язані з нею обов’язки. Акцентувала на помилках, що їх виявляють податківці. Якщо пропустили трансляцію — заходьте в архів відео у журналі й подивіться запис. Точно буде корисно!

Як завжди, під час вебінару учасники мали змогу поставити запитання експерту. У цьому номері відповідаємо на топ-10 запитань. Зверніть увагу на інтерактивний навігатор у статті. У ньому не лише список запитань із переходом на відповіді, а й додаткові матеріали за темою фінзвітності.

Користуйтесь підказками «Головбуха», щоб легко виконувати всі робочі завдання. І до зустрічі за тиждень!


Для передплатників журналу працює цілодобова телефонна Гаряча лінія Головбуха. Актуальний код доступу публікуємо у правилах та надсилаємо електронною поштою. Завжди раді допомогти!


З повагою
Ольга Решетова,
головний редактор


Михайленко Дмитро, голова Редакційної ради, керуючий партнер юридичної компанії «Crowe LF Ukraine», голова Комітету підприємців з податкових питань при Торгово-промисловій палаті України Добродій Тетяна, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики
Єфімов Олександр, адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, доктор філософії права Кричун Петро, президент Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, канд. екон. наук (PhD), MBA, CFO групи компаній
Мішин Микола, партнер і керівник практики трансфертного ціноутворення в A1 Consulting Рогозний Сергій, сертифікований аудитор, юрист, керівник комітету з фінансів Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України
Чмерук Микола, начальник Офісу великих платників податків ДПСГОЛОВБУХ

0 44 586 56 06

0 800 21 12 20

shop.expertus.media

buhplatforma.com.ua

Головний редактор, відповідальний за випуск

Ольга Решетова

[email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.

Передрук матеріалів журналу «Головбух», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця. 

Журнал розповсюджується лише  за передплатою, яку можна оформити  в редакції

© Цифрове видавництво Експертус, 2024

Київ
2024

№ 6, 2024
Гаряча лінія Головбуха: правила і КОД лютого