Як заповнити реквізит «Призначення платежу» для сплати мита, судових зборів і штрафів
У статті — правила заповнення платіжних інструкцій для сплати митних платежів, судових зборів і штрафів. Завантажте готові зразки, аби без проблем скласти такі платіжки. Адже з 1 грудня 2023 року заповнювати реквізит «Призначення платежу» маєте у спецформаті
Із 1 грудня 2023 року реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції маєте заповнювати у структурованому форматі згідно з міжнародним стандартом ISO 20022. Правила заповнення цього реквізиту визначені в Порядку № 148.
Перелік обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, що їх необхідно заповнювати, знайдете в Інструкції № 163 та Порядку № 148.
Коли заповнюєте платіжні інструкції на сплату митних платежів, судових зборів і штрафів, дотримуйте загальних правил.
У реквізиті «Призначення платежу» заповніть два поля:
- «Код виду сплати» — оберіть із переліку з додатка 1 до Порядку № 148;
- «Додаткова інформація запису» — запишіть інформацію про переказ коштів у довільній формі (п. 2 розд. ІІ Порядку № 148).
Митні платежі
Коли перераховуєте кошти на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я Держмитслужби, реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте залежно від напряму сплати (табл.).
Як заповнити реквізит «Призначення платежу» для митних платежів
Напрям сплати | Реквізит «Призначення платежу» | |
код виду сплати | додаткова інформація запису | |
Авансовий платіж (попередня оплата) ТОВ «…» на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я Держмитслужби | 350 | Внесення авансового платежу (попередньої оплати) для здійснення митного оформлення товару або грошової застави |
Сплата коштів ТОВ «...» у рахунок погашення податкового боргу зі сплати митних платежів | 355 | Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу зі сплати митних платежів за актом перевірки від 09.09.2021 № 0016/21/7.7-19/00509554 |
Сплата митних платежів гарантом за ТОВ «…» на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я Держмитслужби | 357 | Сплата гарантом до державного бюджету суми митних платежів за ТОВ «…» згідно з фінансовою гарантією, зареєстрованою в митному органі за номером 1/UA125/2023/123456 |
Сплата штрафу ТОВ «…» за порушення митних правил | 358 | Сплата штрафу ТОВ «…» за порушення митних правил від 13.06.2016 № 2233/10000/22 |
Якщо під час сплати митних та інших платежів, що їх адмініструє Держмитслужба, у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції не зазначили коду виду сплати або зазначили код, якого немає у додатку 1 до Порядку № 148, кошти залишаться у статусі «Нез’ясовані кошти» до з’ясування (п. 5 розд. 2 Порядку № 148).
Зразок заповнення платіжної інструкції знайдете у Додатку 1.
Додаток 1
Зразок платіжної інструкції на сплату авансу для митного оформлення товарів
Це — живий зразок
Наводьте курсор
на кружечки,
щоб прочитати підказки
Щоб скачати у Word,
дочитайте статтю до кінця
Судові збори
Перш ніж відкрити провадження у справі або прийняти до розгляду заяву, скаргу чи клопотання, суд обов’язково перевіряє, чи надійшов до спеціального фонду держбюджету України судовий збір у межах кожної справи.
Судовий збір сплачуйте готівкою або у безготівковій формі. Реквізити для його сплати, формування квитанції або онлайн-сплати знайдете на сайті Судової влади України.
Сплативши судовий збір, збережіть квитанцію про оплату і долучіть її до позовної заяви як додаток. Якщо сплатили судовий збір онлайн — сформовану квитанцію роздрукуйте.
У разі сплати судових та інших зборів у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції в полі «Код виду сплати» зазначте 101. Що зазначити в полі «Додаткова інформація запису», залежить від того, до якого суду звертаєтеся. Як заповнити це поле для кожного випадку, також знайдете на сайті Судової влади.
Наприклад, коли сплачуєте судовий збір для Касаційного адміністративного суду, цей реквізит матиме вигляд:
Зразок заповнення такої платіжки знайдете у Додатку 2.
Додаток 2
Зразок платіжної інструкції на сплату судового збору для Касаційного адмінсуду
Штрафи
Коли податківці застосовують до платника штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, що контролює ДПС, вони надсилають (вручають) такому платникові податкові повідомлення-рішення (ППР) (п. 113.7 Податкового кодексу України; ПК).
ППР надсилають (вручають) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими в ПК, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, що контролюють податківці, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності (п. 58.2 ПК).
У ППР зазначають, зокрема, реквізити бюджетних рахунків, на які маєте перерахувати суми штрафних (фінансових) санкцій та/або пені.
Тому суми штрафів і пені сплачуйте за кодами бюджетної класифікації, зазначеними у відповідному ППР, за яким зараховують відповідні податки та збори.
Коли сплачуєте штрафи, у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції в полі «Код виду сплати» зазначайте 121. Поле «Додаткова інформація запису» заповнюйте залежно від того, якому органу сплачуєте штраф і за яким рішенням.
Наприклад, якщо сплачуєте штраф, можете зазначити: «121 Сплата штрафу за податковим повідомленням-рішенням від 18.12.2023 № 12345». Головне, щоб орган, який отримує платіж, міг його ідентифікувати.
Зразок заповнення такої платіжки знайдете у Додатку 3.
Додаток 3