43
Листопад 2023року
слово редактора

Життя — це зміни


У квітні ми з вами розбиралися у нових правилах оформлення відряджень та розрахунків підзвітними коштами. У липні отримали нову форму авансового звіту і вчилися його заповнювати. У листопаді знову маємо зміни у цій сфері — Мінфін підкоригував Інструкцію про відрядження. Тож тримайте свіже роз’яснення, якими документами підтверджувати робочі поїздки, коли складати авансовий звіт, як видавати аванс та обчислювати добові витрати.

Наступна новація чекає на платників ПДВ із 9 грудня. Уряд укотре оновив систему блокування податкових накладних. Зміняться ознаки безумовної реєстрації, періоди для обчислення податкового навантаження і суми ПДВ, буде більше показників позитивної податкової історії, однак Центральна комісія зможе скасувати Таблиці даних, які сама ж врахувала. Про все це детально читайте у свіжому номері.

Ще одна зміна, яка періодично трапляється в житті головбуха, — це зміна місця роботи. Ротація на такій посаді завжди пов’язана з ризиками як для підприємства, так і для працівника. Тому в разі зміни головбуха радимо подбати про належну передачу справ. Видайте наказ, складіть акт приймання-передачі, повідомте податкову і банк про нового головбуха. Алгоритм і зразки документів візьміть у статті.

Окрім інструкцій та роз’яснень, у номері також публікуємо відео із церемонії нагородження лауреатів Всеукраїнської премії SuperГоловбух — 2023. Закликаю вас надихнутися досвідом переможців і готуватися до участі наступного року. Будьмо разом виводити професію бухгалтера в ТОП найбільш поважних, затребуваних і найкраще оплачуваних!


Для передплатників журналу працює цілодобова телефонна Гаряча лінія Головбуха. Актуальний код доступу публікуємо у правилах та надсилаємо електронною поштою. Завжди раді допомогти!


З повагою
Ольга Решетова,
головний редактор


Михайленко Дмитро, голова Редакційної ради, керуючий партнер юридичної компанії «Crowe LF Ukraine», голова Комітету підприємців з податкових питань при Торгово-промисловій палаті України Добродій Тетяна, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики
Єфімов Олександр, адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, доктор філософії права Кричун Петро, президент Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, канд. екон. наук (PhD), MBA, CFO групи компаній
Мішин Микола, партнер і керівник практики трансфертного ціноутворення в A1 Consulting Рогозний Сергій, сертифікований аудитор, юрист, керівник комітету з фінансів Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України
Чмерук Микола, начальник Офісу великих платників податків ДПСГОЛОВБУХ

0 44 586 56 06

0 800 21 12 20

shop.expertus.media

buhplatforma.com.ua

Головний редактор, відповідальний за випуск

Ольга Решетова

[email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.

Передрук матеріалів журналу «Головбух», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця. 

Журнал розповсюджується лише  за передплатою, яку можна оформити  в редакції

© Цифрове видавництво Експертус, 2023

Київ
2023

№ 43, 2023
Гаряча лінія Головбуха: правила і КОД листопада