4
Січень 2023року
інструменти бухгалтера
електронний журнал

EGOLOVBUH: як знайти потрібну інформацію

Ольга Решетова , головний редактор журналу «Головбух»
КОРИСТУЙТЕСЯ ІНСТРУМЕНТАМИ
  1. Рядок пошуку
  2. Рубрикатор за темами
  3. Гаряча лінія Головбуха

Передплачуйте «Головбух» Цифрового видавництва Експертус безпечно в нашому магазині

Щотижня на egolovbuh.expertus.com.ua з’являється свіжий номер електронного «Головбуха». Експерти редакції роз’яснюють зміни, дають інструкції зі зразками для поточної звітності, готові рішення для робочих ситуацій тощо. Розглядаємо різні теми та ділянки роботи бухгалтера, щоб кожен читач знайшов потрібну підказку.

Знаємо, що зазвичай не перечитуєте кожен номер тижневика, адже щось не стосується саме вашої роботи. А часом просто не встигаєте. Тож переважно заходите в журнал тоді, коли потрібно розібратися з якимось нагальним завданням. Звісно, можна гортати номери уздовж і впоперек у пошуках потрібної інформації. Але є зручніші способи, що заощадять вам час. Маєте три інструменти, щоб швидко знайти відповідь на своє запитання. Про кожен детально читайте далі.

За допомогою рядка пошуку

Пошук в електронному журналі працює за трьома розділами: наскрізно в усіх статтях усіх наявних номерів, у базі форм та зразків і в нормативній базі.

у журналах

Щоб знайти якусь статтю, введіть запит у пошуковому рядку на стартовій сторінці будь-якого номера (рис. 1) або в будь-якій статті (рис. 2).

Рис. 1. Рядок пошуку на стартовій сторінці
Рис. 2. Рядок пошуку на сторінці статті

Формулюйте запит коротко, з основних слів, які хочете знайти. Наприклад: «лікарняні з 1 січня» (рис. 3). Щоб отримати результат, натисніть стрілку у правому куті пошукового рядка або натисніть на клавіатурі кнопку Enter.

Рис. 3. Запит у пошуковому рядку

Відкриється сторінка з результатами пошуку (рис. 4). Знайдені матеріали вже автоматично відфільтровані за відповідністю. Можна також вибрати сортування за датою.

Рис. 4. Результат пошуку в журналах

у формах та зразках

Якщо потрібна форма якогось звіту чи документа, заходьте до розділу «Форми та зразки» у верхньому меню електронного журналу (рис. 5).

Рис. 5. Верхнє меню електронного «Головбуха»

Відкриється відповідна сторінка (рис. 6). Вгорі є рядок пошуку, що працює так само, як у статтях: вводите назву форми й отримуєте результат. Нижче — популярні документи. Праворуч — стрічка оновлень «Останні надходження».

Рис. 6. Розділ «Форми та зразки»

Окрім того, форми можна шукати через рубрикатор у цьому розділі. Натисніть на кнопку «Усі форми» внизу екрана (рис. 6). Відкриється список рубрик. Оберіть потрібну. Праворуч відкриється перелік усіх наявних форм з обраної рубрики (рис. 7).

Рис. 7. Рубрикатор у формах та зразках

у нормативній базі

Розширений механізм пошуку має розділ нормативних документів в електронному журналі. Це посилання «Нормативна база» у верхньому меню, біля розділу з формами. Щоб відкрити розширений пошук, натисніть на трикрапку біля кнопки «Знайти» (рис. 8).

Рис. 8. Пошуковий рядок в нормативній базі

У деталізованій пошуковій формі (рис. 9) можете використовувати будь-яку або всі реквізити бажаного документа: назву, номер, дату, тип, видавника.

Рис. 9. Розширена форма пошуку в нормативній базі

Наприклад, введемо запит: «закон про єсв». Великі чи малі літери — для пошукового алгоритму неважливо. Отримаємо результат, який можна додатково відфільтрувати за датою і чинністю (рис. 10).

Рис. 10. Результати пошуку в нормативній базі

Під рядком пошуку в розділі «Нормативні документи» на кольорових плашках розміщені головні бухгалтерські документи. Під ними — стрічка оновлень за датами додавання документів у базу.

Як і в розділі форм, у нормативці теж є рубрикатор — кнопка «Важливі документи» внизу екрана (рис. 11). Обирайте потрібну рубрику та переглядайте документи.

Рис. 11. Розміщення документів у нормативній базі

Через тематичний рубрикатор

Другий спосіб швидко знайти свіжі статті за потрібною тематикою — скористатися наскрізним тематичним рубрикатором електронного «Головбуха». Це кнопка «Теми» внизу екрана. Вона є на стартовій сторінці журналу (рис. 12), у статтях та інших розділах.

Рис. 12. Кнопка входу до тематичного рубрикатора

Усі статті в міру появи нових номерів «Головбуха» потрапляють до відповідних рубрик електронного журналу. У кожній рубриці новіші статті — вгорі (рис. 13).

Рис. 13. Статті в тематичному рубрикаторі

Якщо за допомогою пошукового рядка не вдалося відшукати потрібну інформацію, скористайтеся цим рубрикатором. Можливо, ваш пошуковий запит значно відрізняється від формулювань у статті. А в рубриці за темою точно знайдете багато корисної інформації.

За допомогою консультанта Гарячої лінії Головбуха

Третій спосіб знайти рішення для складної ситуації або відповідь на запитання — зателефонувати на Гарячу лінію Головбуха за номером: 0 800 21 11 24. Експерт відповість на ваше запитання та знайде статті в архіві електронного журналу, які допоможуть вам виконати робоче завдання.

Головне — назвіть код місяця, щоб консультанти могли ідентифікувати вас як передплатника, та чітко сформулюйте своє запитання. Протягом доби експерт зателефонує вам і підкаже рішення.

Актуальний код доступу до Гарячої лінії Головбуха шукайте у свіжому номері. Стаття з правилами роботи сервісу та кодом місяця є в кожному номері в рубриці «слово редактора» (рис. 14). Також повідомляємо вам код у листах від редакції на електронну пошту.

Рис. 14. Стаття з кодом доступу до Гарячої лінії Головбуха

Отже, якщо потрібно швидко знайти експертну підказку, зразок чи нормативний документ, користуйтеся всіма можливостями, які надає електронний «Головбух».

Завжди раді допомогти. Мирного неба!

Календар бухгалтера на лютий 2023 року
№ 4, 2023