34
Вересень 2022року
організація діяльності
воєнний стан

Заповніть за зразком заяву про відсутність можливості виконувати податкові обов’язки

Якщо можете повідомити податківців про те, що не маєте можливості виконувати свій податковий обов’язок у визначені податковим законодавством строки, не пізніше ніж 30 вересня 2022 року подайте заяву про відсутність такої можливості. Додайте до заяви вичерпний пакет документів. Тоді матимете змогу уникнути відповідальності за його невиконання

Ганна Чернишова , провідний експерт з податкового обліку Експертус Головбух

Дійте за алгоритмом.

Перевірте, чи відповідаєте підставам, за яких платники податків не мають можливості виконувати податковий обов’язок. Оберіть принаймні одну з підстав, що зазначені в розділі ІІ Порядку № 225* у пункті:

  • 1 — для юридичних осіб чи їх відокремлених підрозділів;
  • 2 — для фізичних осіб, зокрема самозайнятих.
* Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, затверджений наказом Мінфіну від 29.07.2022 № 225.

Підготуйте копії документів, що підтверджують неможливість платника своєчасно виконувати свій податковий обов’язок, відповідно до підстави, яку зазначили у Заяві. Документи доберіть за Переліками документів, які визначені окремо для юридичних (додаток 2 до Наказу № 225**) та фізичних осіб (додаток 3 до Наказу № 225). Якщо маєте інші документи, що підтверджують неможливість своєчасно виконати податковий обов’я­зок, — додайте і їх.

** Наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, та переліків документів на підтвердження»» від 29.07.2022 № 225.

Подайте Заяву про відсутність можливості виконувати податковий обов’язок разом із підтвердними документами (див. Додаток).


Додаток

Спосіб подання оберіть на свій розсуд:

  • в електронному вигляді шляхом надіслання через е-кабінет;
  • на папері до ДПІ за місцем податкової адреси або будь-якого сервісного центру органу контролю

або

  • поштою із повідомленням про вручення.

Чекайте на рішення контролерів протягом 20 календарних днів (к. дн.) із наступного дня після того, коли вони отримали заяву з документами.

Якщо через брак інформації контролери винесли Попереднє рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов’язку, подайте додаткові документи, обґрунтування чи пояснення. Маєте на це 10 к. дн. із наступного дня після того, коли отримали Попереднє рішення. На розгляд додаткових документів контролери мають ще 20 к. дн.

Рішення про неможливість своєчасного виконання платником податків свого податкового обов’язку, що контролери ухвалили на підставі поданої заяви, не звільняє платника від обов’язку їх виконувати, а лише дає змогу уникнути відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків.

Якщо орган контролю ухвалить негативне рішення, можете оскаржити його в адміністративному або судовому порядку.

Оригінали документів зберігайте протягом строків давності, що встановлені у Податковому кодексі України, — 1095 к. дн. Мусите надавати їх на вимогу контролерів.

Головбух пояснює: кому приготуватися до перевірки Держпраці в період війни
№ 34, 2022
Як оподатковувати волонтерську діяльність і благодійну допомогу із 03.09.2022